Nieuws

Bioveiligheidsplan verplicht in pluimveesector

Het ministerie van LVVN verplicht commerciële pluimveehouders om voor 31 december 2025, samen met hun dierenarts, een bioveiligheidsplan op te stellen.

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Putten (24 maart 2025)

Vanaf heden is afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Putten onder voorwaarden weer mogelijk.

Vogelgriep vastgesteld in Putten (19 maart 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat in Putten (gemeente Putten, provincie Gelderland) vogelgriep is vastgesteld op een kalkoenenbedrijf.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Adviescommissie IKB PSB

Stichting AVINED is de schemabeheerder van het certificatieschema IKB PSB (pluimveeservicebedrijven), maar de Adviescommissie IKB PSB is belast met de dagelijkse uitvoering van het beheer van het certificatieschema IKB PSB. Dit betekent onder andere de volgende taken voor de Adviescommissie:

  • Voorstellen tot wijziging van het certificatieschema IKB PSB;
  • Toezicht houden op de uitvoering van de werkzaamheden door de Certificerende Instantie;
  • De begroting (en daaraan gekoppelde deelnemersbijdrage) voorbereiden

In de Adviescommissie IKB PSB zijn vertegenwoordigers van de disciplines waarvoor certificaten worden afgegeven vertegenwoordigd. Tevens is ook de primaire sector (zowel vlees als leg) vertegenwoordigd in de Adviescommissie IKB PSB.

Adam Sneep (voorzitter) Onafhankelijk
Ninah van den Engel (secretaris) AVINED
Johan van Oort LTO/NOP
Marjan Langeveld LTO/NOP
Joris van Lierop LTO/NOP
Dick Schieven NVP
Jan Vroegindeweij COBK
Mark den Hartog NEPLUVI
Serge Moonen NVPSB
Jan Brok NVPSB
Paul van Eck NVPSB
Martijn Bouman NVPSB
Dea Veenstra NVPSB
Joep van de Waarenburg NVPSB