Nieuws

Reactie AVINED op artikel RIVM: eieren van hobbykippen

Avined heeft op dinsdag 15 april kennisgenomen van het advies van het RIVM om geen eieren van particulier gehouden leghennen meer te eten. Binnen de pluimveesector heeft het monitoren van PFAS in eieren van commerciële bedrijven al jarenlang hoge prioriteit. Sinds 1 januari 2023 gelden er Europese normen voor PFAS in eieren. Vanaf dat moment

Intrekkingsdatum beperkingsgebied Putten

Een beperkingsgebied (10 km) kan worden vrijgegeven vanaf 30 dagen nadat de besmetting is vastgesteld én de eerste R&O op het bedrijf heeft plaatsgevonden. Voorwaarde is dat in een gebied geen nieuw geval van HPAI wordt aangetroffen. Met ingang van 19 april 2025 wordt het beperkingsgebied rond Putten ingetrokken.

Bioveiligheidsplan verplicht in pluimveesector

Het ministerie van LVVN verplicht commerciële pluimveehouders om voor 31 december 2025, samen met hun dierenarts, een bioveiligheidsplan op te stellen.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Tips voor de IKB-controle

9 juli 2020

Via de nieuwsbrief informeren wij u over IKB Kip, zodat u als IKB-deelnemer goed op de hoogte bent. Om u te helpen, hebben wij een aantal tips voor u als IKB-deelnemer op een rij gezet:
  • Heeft u de afvinklijsten voor de IKB Kip-controle al gevonden? Met deze lijsten kunt u makkelijk controleren of u alle documenten paraat heeft. Dit scheelt tijd voor u en de controleur tijdens de controle.
  • Koppelt u de letselscore terug naar de laadploeg? Deze terugkoppeling is verplicht binnen IKB Kip sinds juni 2019 (voorschrift VC16).
  • Vul de hygiënescan op tijd in, zet bijvoorbeeld een terugkerende jaarlijkse herinnering in uw agenda. Deze scan moet u eens in de 365 dagen invullen voor IKB Kip (voorschrift J20).
  • Is uw Bedrijfsbehandelplan (BBP) en Bedrijfsgezondheidsplan (BGP) actueel? Op de IKB Kip website vindt u het model voor deze plannen. Deze plannen zijn wettelijk verplicht en worden gecontroleerd tijdens de IKB Kip controle (voorschrift H06 en H07).