Nieuws

Wijziging regels bij intrekking beperkingszones vogelgriep

Per 15 april 2026 geldt een aangepaste werkwijze voor het intrekken van beperkingszones die zijn ingesteld naar aanleiding van uitbraken van hoog pathogene vogelgriep.

Nieuwe intrekkingsdata beperkingsgebieden (9 april 2026)

Een beperkingsgebied (10 km) kan worden ingetrokken na 30 dagen nadat de besmetting is vastgesteld én de eerste R&O op het bedrijf heeft plaatsgevonden. Voorwaarde is dat in een gebied geen nieuw geval van HPAI wordt aangetroffen.

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Geesbrug (25 maart 2026)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Geesbrug is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.  

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Salmonella stroomschema’s voor vleeskuiken- en legeindbedrijven vernieuwd

7 mei 2020

De Salmonella stroomschema’s voor vleeskuiken- en legeindbedrijven zijn vernieuwd. De stroomschema’s zijn strakker opgemaakt en de teksten tussen de stroomschema’s zijn gelijk getrokken. Deze stroomschema’s worden voor u beschikbaar gesteld door AVINED en zijn een visuele weergave van de verplichtingen rondom Salmonella.