Nieuws

Afvoermogelijkheden gebied Idsegahuizum en risicobeoordeling vogelgriep (3 februari 2025)

Belangrijke informatie omtrent vogelgriep: Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Isdegahuizum, beoordeling risico vogelgriep voor pluimveebedrijven en voor de mens, intensiveringsplan preventie vogelgriep LVVN.

Vogelgriep vastgesteld bij legbedrijf in Idsegahuizum (30 januari 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat in Idsegahuizum (gemeente Súdwest-Fryslân, provincie Friesland) vogelgriep is vastgesteld op een legbedrijf.

Jaarplannen en deelnemersbijdrage IKB PSB 2025

De deelnemersbijdrage in 2025 blijft gelijk Dit heeft het AVINED-bestuur op 29 november 2024 besloten. Met de huidige begroting en hoogte van de deelnemersbijdrage kunnen we invulling geven aan de plannen in het jaarplan 2025. De deelnemersbijdrage 2025 bedraagt  €750,- (excl. BTW) per certificaat. Een stijging van de bijdrage in verband met de gestegen kosten

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Afvoermogelijkheden gebied Idsegahuizum en risicobeoordeling vogelgriep (3 februari 2025)

3 februari 2025

In deze nieuwsbrief vindt u informatie over:

  • Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Isdegahuizum;
  • Beoordeling risico vogelgriep voor pluimveebedrijven en voor de mens;
  • Intensiveringsplan preventie vogelgriep LVVN.

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Idsegahuizum (03-02-25)
Vanaf heden is afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Idsegahuizum onder voorwaarden weer mogelijk. Zie hieronder alle afvoermogelijkheden voor dit gebied.

  • Afvoer consumptie-eieren: het vervoer van consumptie-eieren van pluimveebedrijven uit dit beperkingsgebied is vanaf heden toegestaan. Klik hier voor de aanwijzingen. Neem voor meer informatie contact op met een van de aangewezen pakstations of verwerkers.
  • Afvoer vleeskuikens: de NVWA heeft slachterijen aangewezen voor dit beperkingsgebied. Onder voorwaarden en met een ontheffing van de NVWA kunnen vleeskuikens afgevoerd worden. Op de site van AVINED staat hoe u een ontheffing kunt aanvragen.
  • Verplaatsen opfok (groot)ouderdieren of opfok leghennen: verplaatsing is in geval van welzijnsproblemen mogelijk vanaf twee weken na de (laatste) uitbraak in een beperkingsgebied met een ontheffing van de NVWA. Aan deze ontheffingen zijn voorwaarden verbonden. Let op: begin tijdig met de procedure.
  • Afvoer van broedeieren: afvoer van broedeieren naar een broederij is mogelijk vanaf twee weken na de (laatste) uitbraak met een ontheffing van de NVWA. Aan deze ontheffingen zijn voorwaarden verbonden. Let op: begin tijdig met de procedure. Afvoer van broedeieren naar een aangewezen eierverwerker kan vanaf heden. De aanwijzingen vindt u hier.

Risico vogelgriep voor pluimveebedrijven en mensen
In deze brief aan de Tweede Kamer meldt het ministerie LVVN een beoordeling van de risico’s van vogelgriep voor pluimveebedrijven en voor mensen.

  • De deskundigengroep dierziekten heeft op 29 januari 2025 een nieuwe risicobeoordeling uitgevoerd over de vogelgriepsituatie. De kans dat een pluimveebedrijf besmet raakt is op dit moment hoog. Dit komt door een toename van het aantal besmettingen met HPAI-virus onder wilde vogels.
  • Het deskundigenberaad zoönosen heeft een inschatting gemaakt van het risico van vogelgriep voor mensen op dit moment. Het risico voor de algemene bevolking in het huidige scenario wordt als zeer laag ingeschat. Het risico voor beroepsmatig blootgestelde personen wordt ingeschat als laag tot matig. Ten opzichte van de vorige risico-inschatting uit maart 2023, is het risico daarmee onveranderd.

Intensiveringsplan preventie vogelgriep
In deze brief meldt het ministerie van LVVN ook de voortgang bij het intensiveringsplan preventie vogelgriep. AVINED is nauw betrokken bij de praktijkpilot vaccinatie vogelgriep en bij het bioveiligheidsplan. De verwachting is dat de pilot in het eerste kwartaal van 2025 kan worden gestart. Het bioveiligheidsplan zal naar alle waarschijnlijkheid per 1 april 2025 in werking treden.