Nieuws

Afvoermogelijkheden gebied Idsegahuizum en risicobeoordeling vogelgriep (3 februari 2025)

Belangrijke informatie omtrent vogelgriep: Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Isdegahuizum, beoordeling risico vogelgriep voor pluimveebedrijven en voor de mens, intensiveringsplan preventie vogelgriep LVVN.

Vogelgriep vastgesteld bij legbedrijf in Idsegahuizum (30 januari 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat in Idsegahuizum (gemeente Súdwest-Fryslân, provincie Friesland) vogelgriep is vastgesteld op een legbedrijf.

Jaarplannen en deelnemersbijdrage IKB PSB 2025

De deelnemersbijdrage in 2025 blijft gelijk Dit heeft het AVINED-bestuur op 29 november 2024 besloten. Met de huidige begroting en hoogte van de deelnemersbijdrage kunnen we invulling geven aan de plannen in het jaarplan 2025. De deelnemersbijdrage 2025 bedraagt  €750,- (excl. BTW) per certificaat. Een stijging van de bijdrage in verband met de gestegen kosten

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Nieuwe procedure ontheffingen vervoer opfokdieren uit AI-beperkingsgebied

28 april 2023

De NVWA heeft een nieuwe procedure opgesteld voor het aanvragen van ontheffingen voor het vervoer van legrijp gevogelte (opfok fok- en vermeerderingsdieren en opfok leghennen) vanuit een AI-beperkingsgebied. Ontheffingen kunnen worden verkregen vanaf 14 dagen na instelling van een beperkingsgebied. De NVWA heeft een digitaal formulier vastgesteld voor deze aanvraag. Het formulier kan alleen ingevuld worden met e-herkenning. Dit geldt dus zowel voor de broederij of opfokorganisatie als voor de pluimveehouder. De nieuwe procedure gaat in op 1 mei aanstaande. De voorwaarden voor het verplaatsen van opfokdieren wijzigen niet. Klik hier voor de volledige procedure en de voorwaarden voor het afvoeren van opfokdieren.