Nieuws

Pilot vaccinatie vogelgriep van start

Vandaag is de pilot vaccinatie van pluimvee tegen vogelgriep van start gegaan. Het ministerie van LVVN en de pluimveesector werken samen om stapsgewijs grootschalige vaccinatie op een verantwoorde manier mogelijk te maken.

Proces monstername AI en NCD

Nieuwe infographic monstername programma van Vogelgriep (AI) en Newcastle Disease (NCD) gepubliceerd.

Sectorrapportage antibiotica 2024 gepubliceerd

De jaarlijkse antibioticarapportage van AVINED is weer gepubliceerd. Het rapport is opgesteld door de Gezondheidsdienst voor Dieren (GD) in opdracht van AVINED.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Monitoring van antimicrobiële resistentie

15 juni 2021

De European Food Safety Authority (EFSA) monitort op Europees niveau hoeveel antimicrobiële resistentie (AMR) voorkomt bij verschillende bacteriën in mensen, dieren en voedsel. AMR treedt op wanneer bacteriën ongevoelig zijn voor antibiotica. Dit is problematisch wanneer ziekteverwekkers niet meer goed behandeld kunnen worden. De NVWA laat hiervoor ook salmonella isolaten van pluimveekoppels analyseren. Dit loopt via de laboratoria en vraagt geen inzet van pluimveehouders. De uitslag van dit onderzoek wordt anoniem verwerkt en gerapporteerd aan de EFSA. De uitkomsten hebben geen gevolgen voor de individuele pluimveehouder. Meer informatie over de monitoring van AMR in de veehouderij is te vinden op de website van de NVWA.