Nieuws

Bioveiligheidsplan verplicht in pluimveesector

Het ministerie van LVVN verplicht commerciële pluimveehouders om voor 31 december 2025, samen met hun dierenarts, een bioveiligheidsplan op te stellen.

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Putten (24 maart 2025)

Vanaf heden is afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Putten onder voorwaarden weer mogelijk.

Vogelgriep vastgesteld in Putten (19 maart 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat in Putten (gemeente Putten, provincie Gelderland) vogelgriep is vastgesteld op een kalkoenenbedrijf.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Meldplicht IKB Kip deelnemer

8 juni 2023

Iedere IKB Kip deelnemer is verplicht om alle incidenten op het eigen bedrijf binnen 24 uur na constatering te melden bij de schemabeheerder en bij overtreding van wettelijke regels ook bij de bevoegde autoriteit. Binnen Nederland moet dit gemeld worden via www.nvwa.nl.

Wat zijn incidenten?
Incidenten zijn ernstige afwijkingen op het gebied van voedselveiligheid, welzijn en traceerbaarheid.

Handleiding melden
Er is een handleiding voor melden beschikbaar op www.avined.nl. Via deze link komt u uit bij het meldformulier