Nieuws

Bioveiligheidsplan verplicht in pluimveesector

Het ministerie van LVVN verplicht commerciële pluimveehouders om voor 31 december 2025, samen met hun dierenarts, een bioveiligheidsplan op te stellen.

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Putten (24 maart 2025)

Vanaf heden is afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Putten onder voorwaarden weer mogelijk.

Vogelgriep vastgesteld in Putten (19 maart 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat in Putten (gemeente Putten, provincie Gelderland) vogelgriep is vastgesteld op een kalkoenenbedrijf.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Dringend verzoek: hygiëne bij stalbezoek

11 februari 2022

Sinds 29 november 2021 is er een doucheverplichting van kracht als er sprake is van een noodzakelijk bezoek aan de stal. De verplichting is onderdeel van de hygiëneprotocollen voor bezoekers en vangploegen van de NVWA. AVINED heeft signalen ontvangen dat de protocollen in de praktijk niet altijd worden nageleefd. De signalen gaan over het niet beschikbaar zijn van bedrijfskleding, het niet douchen bij vangen en onvoldoende schone douches. Vanwege de aanhoudende dreiging van vogelgriep is het strikt naleven van de protocollen van groot belang. De pluimveeorganisaties roepen de sector daarom op om hier een correct invulling aan te geven. Het gaat hierbij om noodzakelijke stalbezoeken voor partijen als dierenartsen en vangploegen.

Mocht u knelpunten ervaren bij de naleving van de hygiëneprotocollen, zoals het niet beschikbaar zijn van bedrijfskleding of onvoldoende schone douches op het pluimveebedrijf? Wij vragen u om deze situaties te melden bij het Meldpunt IKB, dit kan ook anoniem.