Nieuws

Intrekkingsdatum beperkingsgebied Putten

Een beperkingsgebied (10 km) kan worden vrijgegeven vanaf 30 dagen nadat de besmetting is vastgesteld én de eerste R&O op het bedrijf heeft plaatsgevonden. Voorwaarde is dat in een gebied geen nieuw geval van HPAI wordt aangetroffen. Met ingang van 19 april 2025 wordt het beperkingsgebied rond Putten ingetrokken.

Bioveiligheidsplan verplicht in pluimveesector

Het ministerie van LVVN verplicht commerciële pluimveehouders om voor 31 december 2025, samen met hun dierenarts, een bioveiligheidsplan op te stellen.

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Putten (24 maart 2025)

Vanaf heden is afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Putten onder voorwaarden weer mogelijk.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Vogelgriep op kinderboerderij in Alphen aan den Rijn (24 november 2023)

27 november 2023

Het ministerie van LNV meldt dat op een kinderboerderij in Alphen aan den Rijn (provincie Zuid-Holland) vogelgriep is vastgesteld. Om verspreiding van het virus te voorkomen, worden de circa 90 risicovogels die een risico vormen voor de verspreiding van het virus geruimd door de NVWA. Binnen de 1- en 3-kilometerzone liggen geen andere pluimveebedrijven. Binnen het 10-kilometergebied liggen twee pluimveebedrijven. Binnen die zone geldt per direct een vervoersverbod.

Vervoersverbod

Binnen het 10-kilometergebied geldt per direct een vervoersverbod. Een vervoersverbod heeft betrekking op alle vogels en broed- en consumptie-eieren vanaf een locatie met vogels. Ook geldt het verbod voor mest van vogels en gebruikt strooisel, en voor andere dieren en dierlijke producten afkomstig van bedrijven met gevogelte.

Traceringsonderzoek

In het kader van de besmetting op deze locatie wordt een traceringsonderzoek gedaan naar risicovolle contacten. Indien nodig volgen naar aanleiding van de uitkomsten van het onderzoek aanvullende maatregelen.