Nieuws

Reactie AVINED op artikel RIVM: eieren van hobbykippen

Avined heeft op dinsdag 15 april kennisgenomen van het advies van het RIVM om geen eieren van particulier gehouden leghennen meer te eten. Binnen de pluimveesector heeft het monitoren van PFAS in eieren van commerciële bedrijven al jarenlang hoge prioriteit. Sinds 1 januari 2023 gelden er Europese normen voor PFAS in eieren. Vanaf dat moment

Intrekkingsdatum beperkingsgebied Putten

Een beperkingsgebied (10 km) kan worden vrijgegeven vanaf 30 dagen nadat de besmetting is vastgesteld én de eerste R&O op het bedrijf heeft plaatsgevonden. Voorwaarde is dat in een gebied geen nieuw geval van HPAI wordt aangetroffen. Met ingang van 19 april 2025 wordt het beperkingsgebied rond Putten ingetrokken.

Bioveiligheidsplan verplicht in pluimveesector

Het ministerie van LVVN verplicht commerciële pluimveehouders om voor 31 december 2025, samen met hun dierenarts, een bioveiligheidsplan op te stellen.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Onaangekondigde controles weer structureel uitgevoerd

30 juli 2021

In de voorgaande jaren zijn regelmatig onaangekondigde controles uitgevoerd bij IKB Kip deelnemers. In het afgelopen jaar zijn door de corona-pandemie en de aanhoudende vogelgriep beperkt onaangekondigde controles uitgevoerd. Voor de waarborging en het imago van IKB Kip en haar deelnemers is het belangrijk dat iedereen zich jaarrond houdt aan de voorschriften. Nu fysieke controle in de meeste gevallen weer mogelijk is, worden de onaangekondigde controles weer structureler uitgevoerd. Deze controles vinden steekproefsgewijs plaats of n.a.v. signalen of meldingen bij het Meldpunt IKB. Dit gebeurt naast de reguliere controles. Er wordt een aparte, korte versie van de toetslijst gebruikt, waarbij met name gekeken wordt naar fysieke aspecten op het bedrijf. De stalruimte moet hiervoor bezocht worden. De kosten voor de onaangekondigde controle worden vanuit IKB Kip betaald. De kosten voor een eventuele vervolgactie of herstelcontrole zijn wel voor rekening van de deelnemer.