Nieuws

Reactie AVINED op artikel RIVM: eieren van hobbykippen

Avined heeft op dinsdag 15 april kennisgenomen van het advies van het RIVM om geen eieren van particulier gehouden leghennen meer te eten. Binnen de pluimveesector heeft het monitoren van PFAS in eieren van commerciële bedrijven al jarenlang hoge prioriteit. Sinds 1 januari 2023 gelden er Europese normen voor PFAS in eieren. Vanaf dat moment

Intrekkingsdatum beperkingsgebied Putten

Een beperkingsgebied (10 km) kan worden vrijgegeven vanaf 30 dagen nadat de besmetting is vastgesteld én de eerste R&O op het bedrijf heeft plaatsgevonden. Voorwaarde is dat in een gebied geen nieuw geval van HPAI wordt aangetroffen. Met ingang van 19 april 2025 wordt het beperkingsgebied rond Putten ingetrokken.

Bioveiligheidsplan verplicht in pluimveesector

Het ministerie van LVVN verplicht commerciële pluimveehouders om voor 31 december 2025, samen met hun dierenarts, een bioveiligheidsplan op te stellen.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Salmonellabesmettingen Nederland onder EU-doelstellingen

7 mei 2020

Dankzij uw inzet en betrokkenheid bij de aanpak van Salmonella, heeft de Nederlandse pluimveesector de doelstellingen van de EU voor 2019 gehaald. Daarvoor willen wij u bedanken!

De EU stelt doelstellingen voor het maximaal percentage Salmonella besmette koppels in een lidstaat. De doelstelling betreft een specifiek aantal Salmonella serotypen voor vier schakels in de pluimveesector. Voor 2019 is het besmettingspercentage per schakel als volgt (tussen haakjes staat de EU-doelstelling):

  • (Groot)ouderdieren     0,5% (max. 1%)
  • Leghennen                  1,9% (max. 2%)
  • Vleeskuikens               0,2% (max. 1%)
  • Vleeskalkoenen           0,4% (max. 1%)

De percentages worden formeel door de NVWA berekend. Dit zou nog kunnen leiden tot een kleine getalsmatige verandering, maar laat onverlet dat Nederland in 2019 de EU-doelstellingen behaald heeft.

Lees meer over de Salmonella serotypen die onder de EU-doelstellingen vallen.