Nieuws

Nieuwe versie van Mijn AVINED

Dinsdagmiddag 22 april wordt de nieuwe versie van Mijn AVINED gepubliceerd. Mijn AVINED krijgt een verbeterde vormgeving in de huisstijl van AVINED. Daarnaast wordt het systeem iets sneller in gebruik.

Verpakken Salmonella monsters

De Nederlandse pluimveesector zet zich in voor veilige voeding. U als pluimveehouder en levensmiddelenproducent levert een belangrijke bijdrage door monstermateriaal voor Salmonella-onderzoek in te sturen.

Reactie AVINED op artikel RIVM: eieren van hobbykippen

Avined heeft op dinsdag 15 april kennisgenomen van het advies van het RIVM om geen eieren van particulier gehouden leghennen meer te eten. Binnen de pluimveesector heeft het monitoren van PFAS in eieren van commerciële bedrijven al jarenlang hoge prioriteit. Sinds 1 januari 2023 gelden er Europese normen voor PFAS in eieren. Vanaf dat moment

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Factsheets pluimveesector gepubliceerd

27 november 2020

Op verzoek van AVINED en met ondersteuning vanuit het Fonds pluimveebelangen heeft Wageningen Economic Research de feiten en cijfers verzameld in de pluimveesector. Het doel van deze factsheets is om helder inzichtelijk te maken welke cijfers voor welke thema’s beschikbaar zijn. Deze factsheets geven een globaal overzicht per thema, waarbij een keuze is gemaakt in welke data gepresenteerd wordt. Voor een aantal indicatoren op het terrein van dierenwelzijn, milieu en voedselveiligheid zijn voor een langere reeks van jaren cijfers verzameld en in deze factsheets in overzichtelijke figuren gepresenteerd. Alle cijfers zijn gebaseerd op data gepubliceerd door officiële instanties. Deze gegevens vormen een objectieve basis om het bredere publiek op een juiste manier te informeren over de sector.

Factsheet vleessector

Factsheets legsector